i po wystawie

Po krótkich wakacjach powracam do bloga...wystawa Made in wroclaw, w której byłem odpowiedzialny za multimedia zakończona, galeria posprzątana..czas na chwilę oddechu, refleksji i dalej do pracy...poniżej krótkie podsumowanie.

Było to moje pierwsze doświadczenie tego rodzaju i jak to często bywa, od koncepcji do realizacji daleka droga.Jednakże uważam wystawę za udaną a powierzone sobie zadania za zrealizowane.

Wszystkie urządzenia multimedialne miały na celu zaprosić widza do do zabawy z eksponatem. Oto koncepcje.


Koder taśmy perforowanej: stanowisko w formie boxu/biurka, na nim klawiatura. Widz może wpisać tekst, który wyświetlany jest na ekranie monitora lub ścianie w formie zakodowanej taśmy perforowanej.
Cel: zaznajomienie widza z ideą kart perforowanych jako nośnika informacji w formie figuratywnego kodu.

 

Elwirka’s world: stanowisko w formie boxu, na nim syntezator Elwirka podłączony do komputera, w 
komputerze aplikacja w środowisku Processing, która detekuje wyzwalany przez widza sygnał z Elwirki i generuje wizualizacje wyświetlane na ścianie.
Cel: synestezja sztuk (wizualizacje tworzone poprzez impuls dźwiękowy), interakcja widz-eksponat.


Polar Visual: programator pralki Polar (Superautomat PS 663 Bio) podłączony do interfejsu opartego na platformie Arduino, który sprzężony z komputerem steruje slajdami prezentacji/instrukcją użytkowania/filmami wyświetlanymi na ścianie.
Cel: interakcja widz-eksponat-historia.


PongTouch – multitouch: stanowisko w formie stołu, blat jest częścią interaktywną, na którym będzie wyświetlona aplikacja (w tym przypadku jest to gra ping-pong stylizowana na konsoli do gier telewizyjnych Elwro), widz steruje paletkami w sposób dotykowy,wewnątrz stołu komputer, projektor, kamera podczerwieni.
Cel: interakcja widz-eksponat; dobra zabawa.


Kilka słów o wystawie:

Komentarze