pixeldokwadratu



Postanowiłem zakończyć prowadzenie serwisu pixeldokwadratu, w którym to prezentowałem ciekawe moim zdaniem projekty z zakresu sztuki interaktywnej, sztuki generatywnej, animacji i ogólnie pojętej sztuki wizualnej. Ponieważ znikną one niebawem z serwera, przenoszę kilka wybranych postów tutaj.

GoodMorning! jest wizualizacją postów Twittera, która przedstawia ok 11000 wpisów ‘good morning’ w okresie 24h. Zielone bloki oznaczają wczesne posty, pomarańczowe z godziny ok 9 a czerwone najpóźniejsze. Aplikacja zbudowana w processingu. Więcej na stronie projektu.


Unnamed soundsculpture to wizualizacja dźwięku powstała z zarejestrowanych wcześniej danych będących zapisem ruchu tancerki. Do rejestracji użyto trzech kamer Kinect. Dokumentacja projektu została przedstawiona tutaj.



Niesamowita reklama festiwalu Transmediale wyprodukowana przez Büro Achter April, umieszczona na stacji metra w Berlinie.


Coś dla fanów designu, projektów interaktywnych oraz rowerów. Nowojorska grupa Red Paper Heart stworzyła ciekawy projekt z wykorzystaniem właśnie rowerów, arduino oraz openframeworks. Kto zajedzie dalej w 60 sekund i jakie obrazy temu towarzyszą oceńcie sami. Więcej na stronie projektu.


Coś dla fanów powieści Harry Potter. Magiczny “Whereabouts clock” to zegar wskazujący miejsce pobytu poszczególnych członków rodziny. Sercem zegara jest platforma Arduino oraz mechanizm sprawdzający statusy Twittera. Więcej na stronie projektu.


Niesamowity live show japońskiej grupy Wrecking Crew Orchestra z wykorzystaniem bezprzewodowego systemu ledowego iLuminate. Całość pięknie zsynchronizowana.


Eye tracking game - gra polega na przesuwaniu kulek po ekranie za pomocą ludzkiego oka. Kulki posiadają różne właściwości, niektóre są ciężkie inne lekkie, jeszcze inne działają jak bomby.


Co powstanie jeśli połączymy miłość do graffiti oraz deskorolki? Jeden kolorowy basen. Więcej o projekcie można poczytać tu.



Tym razem z okazji premiery filmu Tron Legacy deskorolki zostały wykorzystane do interaktywnego mappingu.


Voxel to film otwierający nowojorski festiwal f5 w 2009. Autorem jest londyński duet ubik.


Fajna zabawa podmianą swojej twarzy w czasie rzeczywistym. Aplikacja wykorzystuje zdjęcia znanych osób. Projekt autorstwa Arturo Castro i Kyle McDonald.


Murmur Study to instalacja monitorująca zmiany statusów Twittera i Facebooka. Do wizualizacji danych wykorzystuje 30 drukarek termicznych sterowanych poprzez Arduino. Więcej na stronie projektu.


Ciekawe wykorzystanie detekcji rąk i palców z wykorzystaniem openFrameworks.


Sound sculpture - 200 odpowiednio przygotowanych silniczków, 2000 kartonowych elementów, to wszystko składa się na dźwiękową rzeźbę szwajcarskiego artysty o pseudonimie Zimoun.


Zabawa z wielką ręką na ulicy. Autorem projektu jest Chris O’Shea.


“Thinking i’d last forever’ to instalacja niemieckiej artystki – Edith Kollath, w której książki oddychają.


Co powstanie, jeśli połączymy 6239 kropek? Więcej o projekcie tu.


Nick Gentry – brytyjski artysta malarz, poprzez sztukę komentuje wpływ rozwoju technologii i cyberkultury na społeczeństwo. Kładzie szczególny nacisk na recykling i ponowne użycie przestarzałych materiałów (dyskietki, kasety VHS).


Niesamowite show audio-wizualne z wykorzystaniem video mappingu o nazwie ‘ISAM’. Muzyka – Amon Tobin, visuale V Squared labs oraz Leviathan.


Animacja prezentująca prace artystki Bianca Chang.


Light drive - ciekawe wykorzystanie gramofonu, arduino i kilku diod led. Efekty foto można podziwiać tutaj.


Termin Strata określa formację geologiczną zbudowaną są z wielu warstw skalnych. Każda z tych warstw ma swoje indywidualne cechy i historię, co w połączeniu tworzy piękne i unikalne formacje …Podobnie w kulturze, warstwy wywodzące się z różnych wieków (klasyczna sztuka i architektura, współczesna sztuka cyfrowa) wzajemnie oddziaływują na siebie tworząc nowe intrygujące formacje. Autorem projektu jest Quayola.


Quayola tym razem skupił się na malarstwie flamandzkim. Strata#4 jest wynikiem badań i eksploracji obrazów Rubens’a oraz Van Dyck’a pod względem ich graficznego wyglądu (kompozycja, kolor, proporcje). Jest to precyzyjny proces mający na celu tworzenie nowych współczesnych obrazów w oparciu o uniwersalne zasady piękna i doskonałości.


One Hundred and Eight to interaktywna instalacja zbudowana z worków na śmieci oraz wentylatorów. Autorem jest Nils Völker. Więcej na stronie artysty.

Komentarze

  1. Wybitny artykuł, polecam poczytać z wielką dokłądnością

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz